78 % av ikke-profesjonelle kunder taper penger når de handler i CFD-er. Du bør vurdere om du har råd til å ta den høye risikoen for å tape pengene dine.

Typiske valutaspreader

Vi tilbyr konkurransedyktige spreader på en rekke valutapar, inkludert store valutapar som EUR/USD, GBP/USD og USD/JPY.

Bli kunde hos CMC Markets i dag

Valutaspread
1.–30. november 2018

Tabellen nedenfor viser minimumspread, typiske og gjennomsnittlige spread for noen av våre mest populære valutapar.
 

ProduktMinimumspread1 
(punkter)
Typisk spread2
(punkter)
Gjennomsnittsspread3
(punkter)
AUD/GBP0,91.01,148
AUD/JPY1,31,31,482
AUD/NZD4,14,24,332
AUD/USD0,70,70,740
EUR/AUD2,42,52,768
EUR/CHF2,52,52,780
EUR/DKK12,512,613,725
EUR/GBP1,11,11,378
EUR/JPY1,51,51,700
EUR/NOK34,334,437,565
EUR/USD0,70,70,782
GBP/AUD1,92,02,577
GBP/EUR1,51,51,926
GBP/JPY2,52,52,816
GBP/NZD5,05,06,192
GBP/USD0,90,91,175
NZD/AUD3,63,73,786
NZD/USD2,02,02,019
USD/CAD1,71,71,759
USD/CHF1,51,51,703
USD/JPY0,70,70,808
USD/NOK25,025,026,269

1. En minimumspread er den laveste spreaden som vises på et gitt produkt. Hvis spreaden i det underliggende markedet blir større i løpet av handelsdagen, eller du handler utenfor normale markedstider, kan spreaden på plattformen også bli større. Spreaden vist gjelder første og beste tilgjengelige pris i det aktuelle produktet. Spreaden vil kunne være større for større posisjoner, for mer informasjon se plattformen vår.

2. Typiske spreader er våre mest vanlige spreader per produkt i alle handelsperioder over forrige kalendermåned. For eksempel der spreaden i en gitt periode er: 0,7, 0,9, 1,5, 0,9, 2,0 og 0,9 vil vår typiske spread være 0,9. I motsetning til andre CFD-tilbydere er våre typiske spread mye nærmere våre minimumskrav under normale markedsforhold.

3. Gjennomsnittlige spread er vårt gjennomsnitt eller middelspread per produkt fra alle publiserte avmerkinger i forrige kalendermåned.

Våre typiske, gjennomsnittlige og minimumspreader kan bli større avhengig av markedsvolatilitet. 

Disse opplysningene er kun ment som veiledende informasjon og er kanskje ikke dagsaktuelle. Se i produktoversikten i plattformen for å få realtidsinformasjon om spread, marginkrav og handelstider for et bestemt produkt.


CMC Markets

Vår prisbelønnede plattform

Plattformen vår kombinerer avanserte tradingverktøy med et intuitivt grensesnitt. Våre egne mobilapper for iPad, iPhone og Android gir deg tilgang til kontoen på farten så du kan handle valuta hvor enn du er.

Les mer om plattformen vår

Demokonto

Prøv CFD-trading med virtuelle penger helt uten risiko.

Livekonto

Få tilgang til alle våre produkter, tradingverktøy og funksjoner.

Bytt til CMC Markets

Bytt fra din tilbyder til CMC Markets og få:

CMC Markets
  • Prisbelønnet tradingplattform og egne apper†
  • Profesjonelle chart, kraftige verktøy og nyskapende plattformnavigasjon
  • 100 % automatisk ordreutførsel uten involvering av meglere
  • Robuste funksjoner for risikostyring inkludert Garanterte Stop Loss-ordre

Bytt til CMC Markets


Kanskje er dette også interessant for deg:

Nyheter og analyse

De siste finansnyhetene og tekniske analysene fra våre globale analytikere.

Les våre nyheter og analyser

Produkter

Velg mellom tusenvis av valutapar, indekser, aksjer og råvareprodukter.

Les mer om våre produkter

Opplæring

Våre opplæringsverktøy og webinarer er laget for å hjelpe deg å forbedre ferdighetene dine med valutatrading.

Mer om opplæring

†Tildelt priser for «Best Platform Features» og «Best Mobile Trading» basert på høyest brukertilfredshet i Investment Trends 2016 UK Leveraged Trading Report; «Best Online Trading Platform» av Shares Awards 2016; og «Best Forex Trading Platform» av UK Forex Awards 2016. "Best Mobile/Tablet Application", Shares Awards 2015. "Best Mobile/Tablet Application", Online Personal Wealth Awards 2015.

^Vi tilbyr månedlige rabatter til kunder som handler i store volum. Hvis du oppfyller våre månedlige underliggende verdikrav for én aktivaklasse, vil du automatisk kvalifisere deg for månedlige rabatter for alle aktivaklasser. Betingelser gjelder.

Demokonto

Prøv CFD-trading med virtuelle penger helt uten risiko.

Livekonto

Få tilgang til alle våre produkter, tradingverktøy og funksjoner.

TOP

Dette nettstedet bruker cookies (informasjonskapsler) for å optimalisere brukeropplevelsen. Ved å fortsette å bruke nettstedet godtar du cookies. Besøk vår Cookie Policy dersom du ønsker endre dine innstillinger for informasjonskapsler

Lukk
Finanstilsynets standardiserte risikoadvarsel: CFD-er er komplekse finansielle instrumenter og investeringer i disse innebærer høy risiko for å tape penger raskt, grunnet gearing. 78% av ikke-profesjonelle kunder taper penger når de handler i disse produktene. Du bør vurdere om du forstår hvordan CFD-er fungerer og om du har råd til å ta den høye risikoen for å tape pengene dine.