Sverige (SV)
75 procent av alla icke-professionella kunder förlorar pengar på CFD-handel hos den här leverantören. Du bör tänka efter om du har råd med den stora risk som finns för att du kommer att förlora dina pengar.

Börja handla med MT4 


  • Öppna ett kostnadsfritt konto - inget krav på minsta insättning
  • Unika verktyg för riskhantering och teknisk analys
  • Närmare 30 års erfarenhet inom finansbranschen
  • Börsnoterade på London Stock Exchange (LSE)
CMC Markets

Vill du handla CFD:er på aktier? Öppna ett konto i vår plattform Next Generation

Öppna ett konto med 3 enkla steg

1

Ansök om konto

Vi verifierar och godkänner ditt konto.

2

Gör en insättning

Sätt in pengar med kort- eller banköverföring. Inget minimumkrav.

3

Börja handla

Ladda ner MT4 och handla via din dator, mobil eller surfplatta.

Vad är
MetaTrader4?

CMC Markets

MetaTrader4 (MT4) är en handelsplattform utvecklad av MetaQuotes, en av världens mest populära handelsplattformar för valutahandel. Utöver valutapar finns ett stort utbud av index och råvaror. 

MT4 är kompatibelt med programmet Expert Advisors (EA) som bevakar marknaden och kan exekvera orders åt dig.  Du kan bygga dina egna koder eller använda existerade EAs.

Ladda ner MT4 till din dator. Du kan även handla direkt i din mobil med hjälp av appen för iOS och Android.  

CMC MarketsCMC Markets


MT4 - funktioner och fördelar

Handelsplattformen MT4 finns tillgänglig som ett komplement till vår befintliga handelsplattform Next Generation. 

Upptäck fördelarna med MT4:

  • Konkurrenskraftiga spreadar
  • Automatisera din handel med hjälp av Expert Advisors
  • Se hur andra traders handlar och ta efter andras strategier
  • Analysera marknaden med hjälp av avancerade grafverktyg, indikatorer och ritverktyg
  • Anpassa handelsplattformen efter dina behov, välj mellan 22 olika språk
  • Handla direkt i mobilen med app för MT4, finns för iOS och Android

Handla på världens största marknader 

CMC Markets

Med MT4 kan du handla på de populäraste marknaderna för CFD:er.

Vi erbjuder b.la. valutapar (EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY), index (US30, UK100, Sweden 30) och råvaror (guld, silver, olja).

Om du istället vill handla CFD:er på aktier kan du skapa ett konto i vår plattform Next Generation. Där får du tillgång till över 9 000 olika aktier och ETF:er. 

MT4 - produkter och spreadar

ValutaparMin spread (pkt) Antal CFD:er per lotMin lotsMax kontraktsstorlek (lots)Säkerhetskrav
AUD/USD0.7100,0000.01405%
EUR/GBP1.1100,0000.01203.3%
EUR/JPY1.5100,0000.01203.3%
EUR/USD0.7100,0000.01403.3%
GBP/USD0.9100,0000.01103.3%
NZD/USD2100,0000.01203.3%
USD/CHF1.5100,0000.01205%
USD/JPY0.7100,0000.01405%
AUD/JPY1.3100,0000.01205%
AUD/NZD4100,0000.01105%
EUR/AUD2.3100,0000.01205%
EUR/CAD2.8100,0000.01103.3%
EUR/CHF2.5 100,0000.01203.3%
EUR/HUF25100,0000.0155%
EUR/NOK34.9100,0000.0155%
EUR/NZD5.6100,0000.01105%
EUR/PLN26100,0000.0155%
EUR/SEK4.3100,0000.0155%
GBP/AUD1.8100,0000.01203.3%
GBP/CHF3.1100,0000.01103.3%
GBP/JPY2.5100,0000.01203.3%
GBP/NZD4.8100,0000.01205%
NZD/CAD3.7100,0000.01405%
USD/CAD1.7100,0000.01203.3%
USD/HUF20100,0000.0155%
USD/NOK25100,0000.0155%
USD/PLN20100,0000.0155%
USD/SEK3100,0000.0155%
USD/SGD3100,0000.01105%
USD/TRY8100,0000.0155%
IndexMin spread (pts)Antal CFD:er per lotMin. lotsMax kontraktsstorlek (lots)Säkerhetskrav
Australia 2001250.0155%
France 401100.0155%
Germany 301250.0155%
Hong Kong 505500.01210%
UK 1001100.0155%
US 301.450.0155%
US NDAQ 1001200.0155%
US SPX 5005500.01205%
Canada 6082000.01510%
Euro 501.6100.01405%
Italy 401250.01510%
Japan 22575000.01205%
Netherlands 252.52000.01510%
Norway 2591000.011010%
Spain 355100.01510%
Sweden 300.51000.011010%
Switzerland 204100.01510%
Råvaror Min. spread (pts) Antal CFD:er per lotMin. lotsMax kontraktsstorlek (lots)Säkerhetskrav
Crude Oil Brent31,0000.011010%
Crude Oil West Texas31,0000.011010%
Gold0.31000.01105%
Natural Gas0.310,0000.01110%
Palladium101000.01110%
Platinum10500.01110%
Silver2.55,0000.01210%

Kom igång med MT4

*Utnämndes till bästa kundsupport baserat på kundnöjdhet bland CFD-kunder, Investment Trends 2018 UK Leverage Trading Report. 

TOP

Denna webbplats använder cookies för bästa kundupplevelse. Genom att fortsätta använda vår webbplats godkänner du cookies. Besök vår Cookie Policy om du vill ändra dina inställningar för cookies. Mer info

Stäng
Standardiserad riskvarning: CFD-kontrakt är komplexa instrument som innebär stor risk för snabba förluster på grund av hävstången. 75 procent av alla icke-professionella kunder förlorar pengar på CFD-handel hos den här leverantören. Du bör tänka efter om du förstår hur CFD-kontrakt fungerar och om du har råd med den stora risk som finns för att du kommer att förlora dina pengar.