Sverige (SV)
78% av alla icke-professionella kunder förlorar pengar på CFD-handel hos den här leverantören. Du bör tänka efter om du förstår hur CFD-kontrakt fungerar och om du har råd med den stora risken för att du kommer att förlora dina pengar.

Börja handla med MT4 


  • Öppna ett kostnadsfritt konto - inget krav på minsta insättning
  • Unika verktyg för riskhantering och teknisk analys
  • Närmare 30 års erfarenhet inom finansbranschen
  • Börsnoterade på London Stock Exchange (LSE)
CMC Markets

Vill du handla CFD:er på aktier? Öppna ett konto i vår plattform Next Generation

Öppna ett konto med 3 enkla steg

1

Ansök om konto

Vi verifierar och godkänner ditt konto.

2

Gör en insättning

Sätt in pengar med kort- eller banköverföring. Inget minimumkrav.

3

Börja handla

Ladda ner MT4 och handla via din dator, mobil eller surfplatta.

Vad är
MetaTrader4?

CMC Markets

MetaTrader4 (MT4) är en handelsplattform utvecklad av MetaQuotes, en av världens mest populära handelsplattformar för valutahandel. Utöver valutapar finns ett stort utbud av index och råvaror. 

MT4 är kompatibelt med programmet Expert Advisors (EA) som bevakar marknaden och kan exekvera orders åt dig.  Du kan bygga dina egna koder eller använda existerade EAs.

Ladda ner MT4 till din dator. Du kan även handla direkt i din mobil med hjälp av appen för iOS och Android.  

CMC MarketsCMC Markets


MT4 - funktioner och fördelar

Handelsplattformen MT4 finns tillgänglig som ett komplement till vår befintliga handelsplattform Next Generation. 

Upptäck fördelarna med MT4:

  • Konkurrenskraftiga spreadar
  • Automatisera din handel med hjälp av Expert Advisors
  • Se hur andra traders handlar och ta efter andras strategier
  • Analysera marknaden med hjälp av avancerade grafverktyg, indikatorer och ritverktyg
  • Anpassa handelsplattformen efter dina behov, välj mellan 22 olika språk
  • Handla direkt i mobilen med app för MT4, finns för iOS och Android

Handla på världens största marknader 

CMC Markets

Med MT4 kan du handla på de populäraste marknaderna för CFD:er.

Vi erbjuder b.la. valutapar (EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY), index (US30, UK100, Sweden 30) och råvaror (guld, silver, olja).

Om du istället vill handla CFD:er på aktier kan du skapa ett konto i vår plattform Next Generation. Där får du tillgång till över 9 000 olika aktier och ETF:er. 

MT4 - produkter och spreadar

ValutaparMin spread (pkt) Antal CFD:er per lotMin lotsMax kontraktsstorlek (lots)Säkerhetskrav
AUD/USD0,7100 0000,01405%
EUR/GBP1,1100 0000,01203,3%
EUR/JPY1,5100 0000,01203,3%
EUR/USD0,7100 0000,01403,3%
GBP/USD0,9100 0000,01103,3%
NZD/USD2100 0000,01203,3%
USD/CHF1,5100 0000,01205%
USD/JPY0,7100 0000,01405%
AUD/JPY1.3100 0000,01205%
AUD/NZD4100 0000,01105%
EUR/AUD2,3100 0000,01205%
EUR/CAD2,8100 0000,01103,3%
EUR/CHF2,5 100 0000,01203,3%
EUR/HUF25100 0000,0155%
EUR/NOK34,9100 0000,0155%
EUR/NZD5,6100 0000,01105%
EUR/PLN26100 0000,0155%
EUR/SEK4,3100 0000,0155%
GBP/AUD1,8100 0000,01203,3%
GBP/CHF3,1100 0000,01103,3%
GBP/JPY2,5100 0000,01203,3%
GBP/NZD4,8100 0000,01205%
NZD/CAD3,7100 0000,01405%
USD/CAD1,7100 0000,01203,3%
USD/HUF20100 0000,0155%
USD/NOK25100 0000,0155%
USD/PLN20100 0000,0155%
USD/SEK3100 0000,0155%
USD/SGD3100 0000,01105%
USD/TRY8100 0000,0155%
US Dollar Index81 0000,01105%
ValutaparMin spread (pts) Antal CFD:er per lotMin lotsMax kontraktsstorlek (lots)Säkerhetskrav
Australia 2001250,0155%
France 401100,0155%
Germany 301250,0155%
Hong Kong 505500,01210%
UK 1001100,0155%
US 301,450,0155%
US NDAQ 1001200,0155%
US SPX 5005500,01205%
Canada 6082000,01510%
China A501010,012010%
Euro 501,6100,01405%
Italy 401250,01510%
Japan 22575000,01205%
Netherlands 252,52000,01510%
Norway 2591000,011010%
Poland 201,8200,01510%
Spain 355100,01510%
Sweden 300,51000,011010%
Switzerland 204100,01510%
ValutaparMin spread (pts) Antal CFD:er per lotMin lotsMax kontraktsstorlek (lots)Säkerhetskrav
Crude Oil Brent31 0000,011010%
Crude Oil West Texas31 0000,011010%
Gold0,31000,01105%
Natural Gas0,310 0000,01110%
Palladium101000,01110%
Platinum10500,01110%
Silver2,55 0000,01210%

Kom igång med MT4

*Utnämndes till bästa kundsupport baserat på kundnöjdhet bland CFD-kunder, Investment Trends 2018 UK Leverage Trading Report. 

TOP

Denna webbplats använder cookies för bästa kundupplevelse. Genom att fortsätta använda vår webbplats godkänner du cookies. Besök vår Cookie Policy om du vill ändra dina inställningar för cookies. Mer info

Stäng
ESMAS standardiserade riskvarning: CFD-kontrakt är komplexa instrument som innebär stor risk för snabba förluster på grund av hävstången. 78% av alla icke-professionella kunder förlorar pengar på CFD-handel hos den här leverantören. Du bör tänka efter om du förstår hur CFD-kontrakt fungerar och om du har råd med den stora risken för att du kommer att förlora dina pengar.